Březen 2009

Vyšívaný obleček

29. března 2009 v 21:03
Tak hned v úvodu musím napsat, že toto úžasné dílko není moje. Tenhle krásný obleček ušila a vyšila moje děsně šikovná kamarádka Táňa. Přiznám se, že do něčeho takového bych se já nepustila, ale je to tak hezké, že jsem se o to s vámi všemi musela podělit.
Tenhle obleček vyrobila pro naši společnou kamarádku, ale v růžové verzi (také od kamarádky Táni) by měl být k vidění na stálé výstavě panenek na zámku ve Zruči nad Sázavou, jako křtící obleček.
Čepička je prostě úchvatná. Moc se mi líbí ten střih a už dlouho se na ní také chystám, ovšem o takových výšivkách nemůže být ani řeč. Ta má bude určitě skromnější. Pokud se někdy rozhoupu k tomu, ji vůbec začít.

Panenka "želvička"

22. března 2009 v 13:50
Tak tuto panenku jsem našla při prolézání jednoho "hrabacího" bazaru. Měla na sobě kombinézku po starší ségře, byla rozcuchaná, špinavá a bez jednoho očíčka. Když jsem se jí ale podívala za krček, vykoukla na mě želvička a panenka šla se mnou domů. Teď už vám ji představuji umytou, učesanou a v novém oblečku na míru. Jen to očičko ještě nemám, ale časem ho určitě seženu.

Kdybyste se někdo chtěl podívat na nějaké další "želvičkové" panenky, na adrese
www.schildkroet.de jich najdete spoustu. A protože firma už existuje víc než sto let, je opravdu na co koukat. Já osobně mám nejraději klasickou kolekci. Jsou to ty panenky, které se v nezměněné podobě (jen z jiného materiálu) vyrábí již od začátku. I když díky jejich ceně si nejspíš žádnou z nich nepořídím, alespoň se chodím kochat. Tak teď mám svou želvičku alespoň z hrací kolekce.

Indián

9. března 2009 v 20:58
Už delší dobu mě lákalo udělat indiánský obleček. Vybrala jsem si barbínku - Mulan a začala tvořit. A pak jsem párala a zase tvořila a zase párala. A pak jsem přišla na to, že lepší než holčičí model bude ten klučičí. Musím říct, že pak už mi to šlo samo.

.Peříčka, pravda, nejsou zrovna nejvhodnější - už vidím velikost těch andulek, ze kterých by byla pírka na čelenku. Ale zase na druhou stranu bych chtěla vidět toho orla, ze kterého bych udělala čelenku tomuto chlapíkovi.

Téma měsíce - císařovna Sissy

4. března 2009 v 18:04
Máme tu nové téma na měsíc březen a je to císařovna Sissy. Vybrala jsem si šaty v lososové barvě a myslím, že dopadly docela dobře. Při focení se mi pozadí pořád blýskalo, ale nakonec jsem to minimalizovala tak, že to není skoro vidět.