Červen 2009

Panenka

26. června 2009 v 20:37
Nedávno mi Bára přinesla od paní učitelky panenku po její dcerce. Má moc hezký obličejík, ale měla tak krátké ručičky, že by si ani nedosáhla do pusinky. Takže jsem přistoupila k amputaci a následné transplantaci nových ručiček. Myslím, že tak už vypadá jako opravdová malá holčička. Takhle tedy vypadala, když ke mně přišla.

A takhle po operaci.

A nakonec dostala nové šatičky.


Taštička na panenku

10. června 2009 v 21:11
Před nějakou dobou jsem na internetu našla krásnou taštičku na malou panenku a její doplňky. Moc se mi líbila a když ji viděla mladší dcera, bylo rozhodnuto, že mě její výroba nemine. Protože mi bylo jasné, že ji Bára bude tahat všude sebou, volila jsem namísto původní bílo - růžové kombinace, barevné zbytky vln a růžovou jen na kanýr.


Takhle vypadá taštička zavřená


a takhle rozvázaná,

postýlka je sundavací a má pevné dno, aby dobře sedělo.Spodek taštičky je odříznutá dolní část z lahve od aviváže, obháčkovaná je dlouhými sloupky. Do poslední řady jsem naháčkovala gumičku, celé jsem to přehnula a přišila k okraji lahve. Tím vznikla jakási římsa pro postýlku.

Původní provedení v sladkých světlých barvičkách bylo na pohled moc krásné, ale takhle se mi to zdálo praktičtější.

Téma měsíce června - rok 1885, barva hnědá

2. června 2009 v 19:20
Přiznám se, že tohle téma mi dalo docela zabrat. Neměla jsem žádnou inspiraci a musím poděkovat Katce, že jsem vůbec něco vyplodila. Takže jsem to chtěla mít rychle za sebou, použila jsem dlouhé sloupky a moc jsem nezdobila. Je to taková zchudlá dáma.