Říjen 2009

Téma měsíce října - flitry

24. října 2009 v 20:09
Na toto téma jsem si vybrala jen malou panenku s předsevzetím, že se na ní vyřádím. Nakonec to sice nijak velké řádění nebylo, ale jednu zajímavost má. Flitry použité na sukýnku šatiček, jsou vlastní výroby.

Před časem jsem potřebovala modré flitry a nemohla jsem je sehnat. Tak mě napadlo, vyrobit si je z pet lahve. Nevím, jestli to už někdo vymyslel přede mnou, ale mě příjemně potěšilo, že to funguje. Tak jsem se rozvášnila, že jsem si vyrobila zásoby na pěkně dlouho. Není to náročné, takže přináším návod:

Z lahve si vystřihneme proužek a v asi tak centimetrových rozestupech propícháme. Používám velký spínací špendlík, protože se dobře drží v ruce. Chce to trochu síly, hlavně na kraji proužku, ale s trochou cviku už to jde dobře. Pak si vezmeme děrovačku, otočíme vzhůru nohama a zespodu si pěkně každou dírku nastavíme na prostředek vysekávaného kolečka.
Flitry trochu skáčou, tak pozor na to. Ale výsledek myslím za trochu námahy stojí. Flitříky nejsou tak blýskavé, ale zase jsou doslova za babku a nemusí se shánět.

CD přehrávač pro Barbie

4. října 2009 v 20:10
Dneska bych se s vámi chtěla trochu netradičně podělit o zkušenost, která mě docela pobavila. I když si vlastně nejsem jistá, jestli je to opravdu k smíchu, nebo jestli je to spíš k zamyšlení nad lidskou hloupostí. Ale raději se také pobavte, tak jako já.
Jde o stránku ze staršího čísla časopisu Barbie. Tak tohle má být podle redaktorů CD přehrávač.
Tak nevím, jestli jsem tak stará, že si pamatuji, že to je gramo a to černé kulaté jsou gramodesky, nebo jestli je to test z historie pro naši mládež?