Květen 2010

Moje jarní tvoření

23. května 2010 v 16:52
Dneska je venku opravdu krásně a já jsem konečně dokončila pár rozdělaných věciček. Tak vám je dneska představím najednou s tématem měsíce.  Začnu  květnovým témátkem a to bylo královna a šašek. Šašíka jsem už měla hotového dřív. Vyhrála jsem ho v nějaké aukci společně s panenkami a měl dost zdevastovaný obleček. Tak jsem ho převlékla a on čekal na svou příležitost. Královna má na šatech růžové ozdůbky udělané z pet lahví.
květen - královna a šašek
šašek
Taky mě holky uprosily na háčkované talismany. Nakonec jsou trochu větší, než jsem předpokládala, ale jsou akorát na mazlení. Bára chtěla Spongeboba a když ho Káťa viděla, přinesla plakát a vyškemrala králíka.
Spongebob pro Barunku


králíček pro Katku

Dále tu máme nový model pro Gabrielku. Doma se mi povaloval háčkovaný límeček, který už byl celkem k ničemu, ale vyhodit jsem ho nedokázala. No a teď se hodil. Naháčkovala jsem vršek, přidělala baletní botičky a Gabrielka má zase nový model.
baletka

Gabrielka a Spongebob

No a nakones se pochlubím jedním úlovkem do sbírky. Byla jsem u nás na Novohradské pouti a u vetešníka jsem objevila panenku. Má značku Lissy doll a potřebovala jen vykoupat, umýt vlásky a trochu obléknout. Sukýnku má původní, halenku jsem jí narychlo uháčkovala a botičky si půjčila jen na fotografování. Jsou jí trochu větší, takže časem musí dostat jiné.

koupená u vetešníka, umytá, učesaná a převlečená


detail Lissy

Patchworková deka pro Pavlíka

2. května 2010 v 20:12
Dneska bych se chtěla trochu pochlubit dekou pro syna mé bývalé švagrové. Narodil se v březnu, takže až bude to pravé letní teploučko, může se na ní pěkně vyvalovat. Musím ale přiznat, že to mi dala zabrat. Vrchní díl byl v pohodě, jenže pak jsem měla ten úžasný nápad, dát na spodek světle modrý krep. Neuvěřitelně se mi to přetáčelo, takže jsem okraj udělala až na třetí pokus. Pořád to nebylo ono, ale už jsem to napočtvrté nepředělávala.
No, nakonec to snad dopadlo dobře a deka se Pavlíkovo mamče líbila.

deka pro Pavlíka


detail